Můj domácí workspace

Někteří z vás, co mě sledují na instagramu to už ví a pro ty co ne, nebo pro ty z vás, které baví různé zařizovací a redesingové záležitosti, jsem se rozhodla napsat tento článek. Konkrétně o tom, jak jsem si doma udělala pracovnu.

Nápad udělat si domácí workspace vznikl v září loňského roku, kdy mi už začalo lézt na nervy, že ségřin pokoj je od té doby, co se odstěhovala do Skotska absolutně nevyužitý a já pokaždé, když jsem potřebovala malovat plecháčky, dělat nějakou práci na počítači nebo fotit, musela přenášet věci k velkému stolu do jídelny a všude možně. Přednesla jsem návrh doma a přes počáteční nesouhlas mi to nakonec prošlo a mohlo se začít s přestavbou.

První a na hodně dlouho dobu poslední věc co jsem s pokojem stihla udělat, bylo vyklizení skříní a rozebrání nábytku s pomocí Ondry a přítele jeho ségry (ještěže ty sourozence máme) a týden na to už jsem ležela v nemocnici, takže část oprav probíhala beze mě a tím bylo zrovna malování. Musím uznat, že to byla pro mamku, která vybírala barvu, i pro Ondru, který pokoj vymaloval, celkem výzva, protože jsem trochu větší perfekcionista a když není něco jen trochu podle mých představ, tak umím být dost protivná. Nic moc vlastnost, vím.

Pokračovalo to asi takhle: pokoj je vymalovaný, nábytek nakoupený a já propuštěná z nemocnice, takže jen se pustit do finále a v tom bum, korona. Dokončení opět posouváme o několik měsíců. V novém pokoji se mezitím začali hromadit věci a stala se z toho místo mého workspace spíš taková messyspace. Naštěstí i tohle pominulo a já můžu psát tento článek ve své nové pracovně.

Dá se říct, že témeř veškerý nábytek je z Ikei až na židli, kterou jsem si objednala na westwing, regál, který jsem si před několika lety koupila za pár korun v kik a malý stoleček, který je pro změnu z jysku. Záměrně jsem si vybrala stůl (zvlášť jsem vybírala desky a nohy) bez úložného prostoru, protože z vlastní zkušenosti vím, že u mě to vede hlavně k hromadění nepořádku a zatím jsem naprosto spokojená. Další věc, která vás možná zarazí je, proč nemám skříň, ale jenom věšák. No, je to hlavně z toho důvodu, že pokoj není až tak velký a skříň by v něm zabírala dost prostoru, takže varianta stojanu s poličkou mi přišla mnohem lepší a vzdušnější. Nápad přidělat nad stojan poličku jsem okoukala z pinterestu působí to mnohem líp než samotný stojan. Potom se ve mně opět probudila úchylka pro detaily a nemohla jsem se smířit s tím, že tyčky u stojanů jsou stříbrné a já mám všechny doplňky v pracovně laděné do zlata. Tak jsem je přetřela a za mě to vypadá naprosto parádně, co myslíte?

Tady je pár fotek z průběhu finálních úprav

A tady už hotová pracovna

Celkově jsem s pracovnou moc spokojená, jediná věc, která mě trochu mrzí, že druhá část stolu mohla být delší, ale bohužel kvůli šířce desky to nešlo, ale je to jen detail 🙂 Stůl mám rozdělený na část pro práci na počítači a část na malování a balení plecháčků + propriety na focení receptů.

Doufám, že jsem vám pomohla načerpat inspiraci pokud se taky na podobné zařizování chystáte a nebo si jen chcete zvelebit svůj pracovní koutek.

Mějte se krásně!

S láskou, N.

Jeden komentář u “Můj domácí workspace

  1. Týjo, to vypadá fakt parádně, normálně jak z Pinterestu 🙂 Závidím Ti, že jsi takhle měla volnou místnost, kterou sis mohla předělat podle/pro sebe 🙂 No tak ať se Ti v ní hezky pracuje ♥

    WantBeFitM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek