Tipy jak podpořit růst vlasů (nejen) po chemoterapii

Když jsem se dozvěděla svoji diagnózu, tak první věc, na kterou jsem se zeptala doktorky bylo: “A to mi vypadají vlasy?”. Když se na to podívám zpětně, je zvláštní, že ve chvíli kdy mi šlo o život, jsem řešila tak malichernou věc. Na druhou stranu, to možná není až tak nepochopitelné. Přece jen jsou to vlasy, jedna z věcí, kterých si na člověku všimnete jako první, obzvlášť, když je nemá. Taky vám to obstará onu nepříjemnou nálepku nemocného. Naštěstí jsem se z tohoto šoku otřepala celkem rychle a ve finále jsem se i “těšila” až mi vlasy konečně začnou padat a vezmu na ně strojek, protože po pár dávkách chemoterapie jsem na hlavě neměla vlasy, ale takovou divnou slámu.

fotka ze začátku dubna

Po ukončení intenzivní léčby, jsem začala řešit, jak co nejvíc podpořit opětovný růst nejen vlasů, ale i řas a obočí, které mi v pozdějším stádiu léčby vypadaly taky. Největší inspirací mi byly různé fóra i pinterest a o ty nelépe fungující tipy se s vámi podělím.

Ricinový olej byl na obnovu růstu doporučovaný nejvíc, doporučila mi ho i moje ségra, která si na pečující kosmetice dost ujíždí a já se už vůbec nedivím. Po necelém týdnu používání, mi vlasy začaly růst o poznání rychleji a začaly se zahuštovat. Skvěle působil i na obočí a řasy. Aplikovala jsem ho vždy večer před spaním, nejlépe na rozehřátou a vlhkou pokožku ze sprchy, a důkladně jsem olej vmasírovala do pokožky. Na řasy jsem olejíček nanášela opatrně kartáčkem na obočí, aby se mi nedostal do očí.

Co mě u ricinového oleje překvapilo nejvíc, byla jeho hutná a lepivá konzistence, na kterou jsem nebyla zvyklá a připadala jsem si hrozně upatlaně. Tento problém mi pomohl vyřešit druhý olejíček, který jsem dostala od Renovality na vyzkoušení. Renohair olej má pro mě oproti ricinovému mnohem příjemnější konzistenci a díky tomu, že jde o směs olejů, tak voní krásně po cedru a levanduli. Primárně teda používám ricinový a střídám ho s Renohair.

Jako další stojí za zmínku cibulovo fazolový šampon pro tmavé vlasy od Havlíkovy apoteky, který si jako první koupila moje maminka a když zjistila, jak skvěle funguje, tak ho pořídila i mně. Nejspíš si říkáte na co je mi šampon, když nemám vlasy, ale je důležité pečovat a čistit i pokožku hlavy. Například od zbytků olejů, odumřelých kousků kůže a při mytí pokožku hlavy masírujete a podporujete tak její prokrvení.

Jako další a za mě asi nejdůležitější bod, bych určitě zmínila vyváženou stravu. Můžete si na hlavu patlat desítky olejíčků a dělat si denně masáže, ale je potřeba si uvědomit, že princip prokrvení funguje tak, že krev má dostat ke kořínkům co nejvíc vitamínů a pokud je vaše strava nevyvážená, tak jich tam nejspíš moc nebude. Potraviny, které stojí za zařazení jsou například divoký losos, fazole, vajíčka, řecké jogurty a zelenina jako brokolice, avokádo a batáty. Určitě není na škodu sáhnout po některých doplňcích stravy určených k řešení tohoto problému, ale jako první bych se zaměřila na jídelníček :)) můžete se tak vyhnout, zbytečně vyhozeným penězům.

fotky z konce dubna
Foceno po týdnu 5. – 30. dubna

Doufám, že se vám článek líbil a pomůže nejen těm z vás, kteří jste si podobnou léčbou prošli <3 Budu ráda, když se do komentářů podělíte o vaše ověřené tipy.

Mějte se krásně!

S láskou, N.

4 komentáře u „Tipy jak podpořit růst vlasů (nejen) po chemoterapii

  1. Krásný a inspirativní článek.Tipy jak podpořit růst vlasů se vždycky hodí. Děkuji také za tipy co jíst. Obdivuji vždycky ty mňamky co na Instagramu sdílíš,prosím víc tipů na zdravé vaření!:-)Všechny příspěvky i tvoje cesta jsou neskutečně inspirující.Děkuji za super článek!S pozdravem, Hanka

  2. Buď v klidu, já bych se zachovala asi stejně, že by mě zajímalo co moje vlasy. Jak říkáš, je to většinou to první, čeho si na člověku všimneš 🙂 Krásně to roste! Já používám na podporu vlasů akorát biosil 🙂

    WantBeFitM

    1. Děkuji ☺️ Ano biosil je hodně doporučovaný, uvažuji, že ho časem taky vyzkouším, ale spíš až budu mít vlasy trochu delší a uvidím, jak se chovají 😊 A hlavně až budu jíst míň léků 🙈

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek