Nikol z Moravy

Izolace – 10 tipů, jak se doma nezbláznit

Koronavirus, karanténa, izolace jsou v poslední době témata, které na nás útočí z každého informačního zdroje, sociálních sítí a pomalu máme strach otevřít i  plechovku fazolí. Nemám v plánu žádnou promluvu do duše o zodpovědnosti a ohleduplnosti, to je na zdravém rozumu každého z nás. Vždy se dá nahlížet na věci ze dvou stran. Tak pojďme vzít čas doma jako příležitost místo nepříjemné omezení.

1. Detoxikujte

Nebojte, nemám na mysli žádné očisty organismu čaji a různými šťávami. To přenechám játrům a ledvinám. Zkuste ale otevřít skříň, kosmetickou taštičku, nebo třeba pracovní stůl. No, nepotřebovaly by trochu “pročistit”? Ožmolkovaný svetr, který jste na sobě měla naposledy v roce 2016, si nejspíš už opravdu neoblečete, 3 vyschlé řasenky taky oželíte a kolik z té hromady reklamních propisek ještě píše?

2. Vařte

Nemusíte být zrovna Master chef, stačí když začněte u jednodušších receptů. Proscrollujte instagram a vyzkoušejte něco nového, připomeňte si oblíbené jídlo z dětství, nebo udělejte palačinky pro celou rodinu. Já se chystám na tohle Kari podle Kitchenette.

3. Vzpomínejte

Vytáhněte staré fotoalba a vsadím boty, že o zábavu budete mít postarané minimálně na celé odpoledne. 

4. Plňte si cíle

Sepsali jste si na začátku roku seznam cílů, ale zatím nějak nebyl čas na nich začít pracovat? No, tak teď ho máte 🙂 

5. Vzdělávejte se

Vzhledem k vývoji situace, se spousta plánovaných kurzů a přednášek přesunula do on-line prostoru. Tím pádem máte parádní příležitost se dozvědět něco nového, nebo si prohloubit znalosti v oboru, který vás zajímá.

Vzdělání

6. Hýbejte se

Nejen, že uděláte něco pro svou kondici a imunitu, ale hlavně ENDORFINY! Teď se vám budou hodit ještě víc než normálně 🙂

7. Sledujte

Ne, nechci z vás udělat stalkery, myslela jsem spíš filmový maraton. Další z programů, na které třeba bežně nemáte čas. Začít můžete u Harryho Pottera a skončit třeba u Slovácko sa nesúdí. 

8. Toulejte se

Využijte příjemného jarního počasí a jděte načerpat energii do přírody. Pokuste se vyhnout oblíbeným turistickým místům a vydejte se na ty méně frekventovaná. Ono i lelkování po lese má něco do sebe 🙂

9. Zvelebujte

Konečně můžete využít své hygge znalosti, které jste za poslední roky načetli z knížek a článků. A kdyby vám náhodou chyběla inspirace, tak pinterest poslouží skvěle i co se DIY návodů týče a materiál si můžete donést třeba právě z lesů.

10. Relaxujte

A nakonec hlavně odpočívejte. Udělejte si domácí wellness, najděte si na YT relaxační Yoga flow videa ( doporučuji ty od Báry Sedlákové ), nebo si s partnerem udělejte vzájemnou masáž.

+ extra tip na závěr: NEPANIKAŘTE 🙂 My to zvládneme ❤️

Vaše N.

2 komentáře u „Izolace – 10 tipů, jak se doma nezbláznit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek